Z Dzieckiem na Kolanach 2016 – Zapraszamy

Już niebawem w Śremie odbędzie się kreatywne i rodzinne spotkanie dla rodziców z dziećmi poprowadzone przez Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren.

W tym roku spotkanie odbędzie się w Niepublicznym Przedszkolu Mali Bohaterowie.

 Kreatywne, rodzinne spotkania  z dzieckiem na kolanach, to sposób na twórcze spędzenie wolnego czasu, wspólne eksperymentowanie, zdobywanie wiedzy oraz inspirujące kontakty z innymi dziećmi i rodzicami.

Myślą przewodnią spotkania będzie poszukiwanie odpowiedzi na pytania:  jakie są małe dzieci? W jaki sposób poznają i odkrywają świat? Czego potrzebują od dorosłych?

Warsztaty sprzyjają budowaniu bliskości pomiędzy dzieckiem i rodzicem, ale przede wszystkim są czasem zabawy i odprężenia. Uczestnictwo w spotkaniu pozwoli dzieciom i rodzicom znaleźć przestrzeń do wspólnego działania i odkrywania oraz wyzwalania swojej kreatywności. Na potrzeby warsztatów zaaranżowana zostanie inspirująca i wielozmysłowa przestrzeń, która rozbudzi ciekawość i pozwoli doświadczyć różnorodności bodźców oraz zachęci do samodzielnego i aktywnego działania w grupie innych dzieci. Podczas spotkania rodzice będą mogli przekonać się, że rozwijającą zabawę łatwo zaaranżować także przy pomocy dostępnych, naturalnych materiałów i niecodziennych zastosowań sprzętów codziennego użytku.

Kreatywne spotkania będą również okazją do kontaktu ze specjalistami z Instytutu Małego Dziecka, wymiany pomysłów i doświadczeń wśród dorosłych oraz rozwijania swojej kreatywności podczas przebywania z dzieckiem.

Kreatywne i rodzinne spotkania „Spotkania z dzieckiem na kolanach” organizowane są w ramach projektu „Kawiarenka u Astrid” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Zapraszamy serdecznie dzieci i rodziców! Udział w zajęciach jest bezpłatny!

Co:

Kreatywne spotkania rodzinne „Spotkania z dzieckiem na kolanach”

Dla kogo:

Rodziny z dziećmi w wieku od urodzenia do 5 lat z powiatu Śremskiego.

 Kiedy:

10.09.2016r.

Grupa I  – godz. 10:00 – 11:30 – dzieci młodsze

Grupa II – godz. 12:30 – 14:00 – dzieci starsze

Po wyczerpaniu miejsc dzieci zostaną przydzielone do poszczególnych grup według wieku.

Gdzie:

Niepubliczne Przedszkole Mali Bohaterowie <——tutaj dostępna jest mapka ułatwiająca dotarcie

ul. Makuszyńskiego 7
63-100 Śrem

Zgłoszenia:

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń uczestnictwa (imię i nazwisko rodzica, imię dziecka i data urodzenia, kontakt telefoniczny i mailowy) na adres blizejdziecka@naszsrem.pl

Prosimy o zabranie ze sobą obuwia na zmianę dla siebie i dla dziecka oraz poczęstunku dla dziecka.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego
udział w zajęciach jest bezpłatny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.